MAC Superior japonský plátkovací nůž se zoubkovaným ostřím 270mm

MAC Superior japonský plátkovací nůž se zoubkovaným ostřím 270mm
Doporučujeme

2 365,- Kč s DPH
1 955,- Kč bez DPH

Ks    
Dostupnost SKLADEM
Kód SB-105
Celková délka 390 mm
Hmotnost 167 g
Délka čepele 270 mm
Použití Porcovací nože, Plátkovací nože, Nože na zeleninu a ovoce, Nože na pečivo
Jádro nože MAC ocel AUS8
Rukojeť Vrstvené dřevo Pakka
Vysoká tvrdost čepele 60HRC
Dárková krabička Ano
Výrobce MAC Corporation Japan

Plátkovací nůž se zoubkovaným ostřím

Japonský plátkovací nůž se zoubkovaným ostřím MAC Superior SB-105 s pevnou čepelí a délkou 270mm je ideální na krájení chleba a pečiva. Vroubkované ostří snadno proniká křupavou kůrkou pečiva, croissanty, sendviči i bagetami, které je potřeba nakrájet s přesností a lehkostí. Využití najdete i při krájení ovoce jako například velké melouny, ananasy nebo při plátkování pomerančů či citrónů. Řezy budou čisté a přesné! Zoubkované ostří navíc nepotřebujete brousit jako jiné nože a svou ostrost si uchovává v podstatě po celou dobu jeho používání.

 • tvrdost 60 stupňů Rockwella
 • zoubkované ostří
 • perfektně ostrý a odolný
 • rukojeť ze dřeva pakka zpevněná 3 nýty
 • mytí v myčce není doporučeno!
 • dárková krabička ano

 

Popis Superior serié

Pevné ergonomické kuchyňské nože jsou vhodné do každé domácnosti a profesionální kuchyně. Tenké a ostré čepele jsou vyrobeny z vysoce-uhlíkové oceli MAC Superior, s hranou, která zůstává ostrá po dlouhou dobu. Velkou rukojeť pro jednoduchou manipulaci s nožem a dokonalé vyvážení si oblíbíte při prvním použití s nožem řady Superior. Otvor v čepeli je pro pohodlné zavěšení.Tvrdost čepele 60stupňu v Rockwellové stupnici.
Ocel MAC Superior – subzero AUS8 – tato ocel je podrobena procesu kálení v mínusových teplotách, technické podrobnosti procesu jsou výrobním tajemstvím výrobce, chráněné patentem od roku 1965.

Aby vám nože Mac sloužily, co nejdéle dodržujte tato jednoduchá pravidla:

 1. Žádné kuchyňské nože vyrobené z vysoce kvalitní oceli s dlouhou životností by se neměly z důvodu vysoké teploty a silně působících čistících prostředků mýt v myčce.
 2. Po použití omyjte nůž jemnou mycí houbičkou a kuchyňským čisticím prostředkem, poté důkladně opláchněte. Nůž otřete jemným hadříkem dosucha. Po krájení citrusových plodů, cibule, rajčat a dalších surovin je opravdu důležité nůž důkladně omýt.
 3. Nevystavujte nůž dlouhodobému kontaktu s vodou nebo solí!
 4. Nože vyrobené z uhlíkové oceli nejsou nerezové a vyžadují větší péči při prvních použitích. Doporučujeme čepel nože po každém použití omýt, osušit a přetřít hadříkem namočeným v oleji. Zvýší se tak jeho odolnost proti korozi. Drobnou rez nebo patinu odstraníte broušením na kvalitních japonských vodních kamenech.
 5. Nože skladujte odděleně od ostatního kuchyňského příslušenství.
 6. Nepoužívejte nože ke krájení tvrdých surovin, jako jsou například zmražené potraviny nebo kosti. K tomu slouží speciální nože, které najdete v nabídce na našem eshopu.

Více o péči o kuchyňské nože MAC ...

Doporučujeme brousit nože pouze na kvalitních vodních kamenech! Jak často? Záleží, jak často nože používáte. Profesionálním kuchařům, kteří nože používají téměř denně, doporučujeme je jednou měsíčně brousit na vodních kamenech a před každým použitím dobrušovat ostří na ocílce. Domácím kulinářům doporučujeme jednou za tři měsíce nože brousit na vodních kamenech a ostří dobrušovat ocílkou podle potřeby.

Nedoporučujeme používat k ostření nožů jednoduché ostřice. Tento způsob ostření je pouze výpomocný, pokud nemáte dostatek času nabrousit nůž na kvalitních brusných vodních kamenech.

Více o broušení nožů MAC ...