MAC® Corporation

Obchodní značka „MAC” je odvozena od slova MACROCOSMOS. Pro vytvoření názvu byly použity první tři písmena tohoto slova. Zakladatel firmy Pan Tatsuo Kobayashi vybral toto vyjádření, protože chtěl, aby kuchyňské nože MAC byly používaný na celém světě.

Zakladatel firmy MAC Pan Tatsuo Kobayashi studoval v roce 1954 na College of Arts v Chicagu v USA. Během studia pracoval na půl úvazku v restauraci jako kuchař. Pro svou práci musel používat těžké, tupé německé nože, které byly velmi složité na údržbu. Jednou náhodně upustil nůž na zem a ten se zapíchl vedle jeho nohy. Když nůž zkoušel otočit a vytáhnout ho z podlahy, tak se zlomil cca 3 cm od špičky. Nedalo se nic dělat, svěřený nůž bylo třeba opravit. Zlomenou koncovku nebylo možné dát do původního stavu, takže ji bylo třeba dát jiný tvar. Tak vznikl první nůž ze série ORGINAL. Jak se ukázalo zaoblený hrot nože je o mnohem více bezpečnější pro práci v kuchyni, protože se zde pohybuje větší množství pracujících osob. Pan Tatsuo Kobayashi si pomyslel. „Proč musí být koncovka čepele kuchyňského nože jako kopí? Navíc, během vaření je mnohem pohodlnější a výhodnější, když má koncovka kulatý tvar.“

 
 

Tatsuo Kobayashi se vrátil do Japonska v roce 1958 a pracoval v několika různých zaměstnáních. Ovšem myšlenka nože s kulatou koncovkou způsobila, že v roce 1965 vznikla firma MAC Corporation. Jejím posláním je vytváření bezpečnějších, ostřejších a lehčích nožů. Od té doby firma MAC vlastní dva registrované patenty.
A prodáno bylo více než 30 milionů nožů po celém světě. V současné době firmu vede jeho syn Katsuto Kobayashi ovšem Tatsuo Kobayashi se stále aktivně podílí na jejím rozvoji.

Firma současně zaměstnává skupinu 20 osob. Hlavní sídlo firmy se nachází v rodinném městě firmy rodiny Kobayashi – Sakai, zatímco hlavní výrobní hala se nachází v obci Seki v oblasti Gifu.

 

Nože MAC jsou vyráběny v Seki kvalifikovanými řemeslníky. Jejich čepele jsou vyráběny z nerezavé oceli vysoké kvality. Vysokouhlíková ocel obsahuje cca 0,75% uhlí se zachováním optimální rovnováhy z Chromu (o 13,5%), vanadu a molibdenu, což umožňuje jejich dlouhodobé používání. Kromě toho, ocel, ze které jsou vyrobeny nože MAC je z velice odolného materiálu proti všem nečistotám a zajišťuje nízké opotřebení hran.

Rukojeti nožů MAC jsou vyrobeny z černého dřeva Pakka (Pakkawood). Kuchyňské nože mají vyztužení z nerezavé oceli mezi rukojetí a čepelí. Díky tomu jsou v dokonalé rovnováze.