Proč si vybrat MAC nože?

6 HLAVNÍCH DŮVODŮ

Existuje mnoho debat na téma, které nože jsou nejostřejší, nejodolnější nebo které nabízejí „hodně muziky za málo peněz“. Ačkoliv nemůžete skutečně ocenit sílu a kvalitu MAC nožů bez jejich používání, zde máme 6 hlavních důvodů proč věříme, že značka nožů MAC je jednou z nejlepších nožířských značek na světě.

 

1. Nejostřejší hrany

MAC nože mají legendární hrany ostré jako břitvy, které jsou ostřejší než hrany nožů předních evropských výrobců nožů. Teprve až ukrojíte jeden plátek s MAC noži objevíte skutečnou definici ostrosti.

2. Snadné krájení

MAC nože charakterizují tenké, flexibilní čepele, které lehce procházejí masem, rybami či ovocem. Narozdíl od nožů s kovanou konstrukcí, které mají silné a pevné ostří a se kterými je zapotřebí vynaložit daleko větší úsilí při krájení. Mnoho šéfkuchařů uvádí, že nejvíce úrazů způsobují v kuchyni tupé a nekvalitní nože.

3. Zůstává déle ostřejší

Nože MAC knives jsou tvrzené na 57-61 HRC v Rockwellově stupnici. Další nože jsou "měkčí" a následkem toho hrany mění tvar a rychleji se otupují během používání. Vhodným temperováním oceli, čepel získává pružnost, která pomáhá snižovat tvoření jehlu (otřepu) vznikající broušením a ostří je pak úplně hladké.

4. Snadná údržba

I když ocel nožů MAC je tvrzena pro snadnou a skvělou údržbu čepele, nejsou tvrzeny do bodu, kde se stávají lámavé nebo obtížné pro ostření. Tvrdší ocel a keramické nože se často odštípnou nebo ulomí mnohem snadněji a opětovné nabroušení čepele je složitější. MAC nože jsou známy tím, že se velmi jednoduše ostří s použitím keramických ocílek a japonských brusných vodních kamenů.

5. Menší únava materiálu

MAC nože jsou velmi lehké, perfektně vyvážené s ergonomickou konstrukcí aby nedocházelo k nadměrné únavě materiálu během běžných prací s nožem. Design MAC nožů je tak unikátní, že získal mnoho ocenění a byl patentován po celém světě.

6. Hodnota

Nezáleží jak drahý je nůž, vysoká kvalita a patentované technologie výroby japonských MAC nožů určují hlavní charakteristiku výrobku. MAC nože za svou cenu nabízí vysokou hodnotu a se správnou péči a udržováním, vám zajistí na mnoho, mnoho let výjimečnou službu.

 

Oficiální distributor v ČR

Jsme oficiální dovozce a distributor japonské společnosti MAC Corporation v ČR.