MAC Professional plátkovací nůž se zoubkovaným ostřím 270 mm

3 860,- Kč s DPH
3 190,- Kč bez DPH

Toto zboží už bohužel není skladem, ozvěte se nám e-mail info@macnoze.cz a my Vám obratem zjistíme, kdy bude opět naskladněn.

Dostupnost VYPRODÁNO
Kód MSB-105
Celková délka 400 mm
Hmotnost 190 g
Délka čepele 270 mm
Použití Porcovací nože, Plátkovací nože, Nože na pečivo, Nože na ovoce a zeleninu
Jádro nože MAC ocel AUS8
Rukojeť Tvrzený laminát
Vysoká tvrdost čepele 59 HRC
Dárková krabička Ano
Konstrukce Full-Tang
Výrobce MAC Corporation Japan

Plátkovací nůž se zoubkovaným ostřím

Japonský plátkovací nůž se zoubkovaným ostřím MAC Professional MSB-105 s délkou čepele 270 mm je ideální na krájení chleba a pečiva. Vroubkované ostří snadno proniká křupavou kůrkou pečiva, croissanty, sendviči i bagetami, které je potřeba nakrájet s přesností a lehkostí. Využití najdete i při krájení ovoce jako například velké melouny, ananasy nebo při plátkování pomeranče či citrónu. Řezy budou čisté a přesné! Zoubkované ostří navíc nepotřebujete brousit jako jiné nože a svoji ostrost si uchovává v podstatě po celou dobu jeho používání.

 • tvrdost 59 až 61 Rockwella
 • zoubkované ostří
 • konstrukce Full-Tang
 • perfektně ostrý a odolný
 • vysoko hodnocený v testech Culinary Inst. of America
 • mytí v myčce výrazně zkracuje životnost nožů
 • dárková krabička Ano

Popis Professional série

Momentálně naše nejpopulárnější série nožů. Professional sérii představuje tenká čepel 2.0-2.5mm pro menší zátěz při krájení a bolster zpevňující rukojeť pro precizní řez nožem. Tvrdé čepele mají velmi ostré hrany, které zůstavají díky japonské oceli MAC-AUS8 dlouho ostré.

Tyto nože jsou, kombinací zpevňujícího bolstru na rukojeti a tenké čepeli, velmi dobře vyvážné. Modely MTH-80, MSK-65 a MBK-95 byly v různých testech vysoko hodnocené po celém světě. Nože série professional mají tradiční evropský design, který v kombinaci s kvalitní japonskou ocelí dělají radost všem profesionálům.

Aby vám nože Mac sloužily, co nejdéle dodržujte tato jednoduchá pravidla:

 1. Žádné kuchyňské nože vyrobené z vysoce kvalitní oceli s dlouhou životností by se neměly z důvodu vysoké teploty a silně působících čistících prostředků mýt v myčce.
 2. Po použití omyjte nůž jemnou mycí houbičkou a kuchyňským čisticím prostředkem, poté důkladně opláchněte. Nůž otřete jemným hadříkem dosucha. Po krájení citrusových plodů, cibule, rajčat a dalších surovin je opravdu důležité nůž důkladně omýt.
 3. Nevystavujte nůž dlouhodobému kontaktu s vodou nebo solí!
 4. Nože vyrobené z uhlíkové oceli nejsou nerezové a vyžadují větší péči při prvních použitích. Doporučujeme čepel nože po každém použití omýt, osušit a přetřít hadříkem namočeným v oleji. Zvýší se tak jeho odolnost proti korozi. Drobnou rez nebo patinu odstraníte broušením na kvalitních japonských vodních kamenech.
 5. Nože skladujte odděleně od ostatního kuchyňského příslušenství.
 6. Nepoužívejte nože ke krájení tvrdých surovin, jako jsou například zmražené potraviny nebo kosti. K tomu slouží speciální nože, které najdete v nabídce na našem eshopu.

Více o péči o kuchyňské nože MAC ...

Doporučujeme brousit nože pouze na kvalitních vodních kamenech! Jak často? Záleží, jak často nože používáte. Profesionálním kuchařům, kteří nože používají téměř denně, doporučujeme je jednou měsíčně brousit na vodních kamenech a před každým použitím dobrušovat ostří na ocílce. Domácím kulinářům doporučujeme jednou za tři měsíce nože brousit na vodních kamenech a ostří dobrušovat ocílkou podle potřeby.

Nedoporučujeme používat k ostření nožů jednoduché ostřice. Tento způsob ostření je pouze výpomocný, pokud nemáte dostatek času nabrousit nůž na kvalitních brusných vodních kamenech.

Více o broušení nožů MAC ...