MAC japonská keramická ocílka 240 mm - černá

MAC japonská keramická ocílka 240 mm - černá
Doporučujeme

1 100,- Kč s DPH
909,- Kč bez DPH

Ks    
Dostupnost SKLADEM
Kód SR-95BK
Hmotnost 148 g
Rukojeť Bukové dřevo zbarveno na černo
Materiál Keramický hrot
Výrobce MAC Corporation Japan

Keramická ocílka

Keramická ocílka MAC SR-95BK s délkou hrotu 240 mm umožňuje jemné a čisté broušení ostří všech nožů. Čepel keramické ocílky je ovšem křehká, při pádu hrozí její poškození. Je tedy nezbytné opatrné zacházení. Rukojeť je vyrobena z bukového dřeva, které je nabarveno na černo, součástí je šnůrka na zavěšení.

Jemné broušení a udržování ostrosti

Dokonce i ten nejlepší nůž ztratí v průběhu času svou původní ostrost. Proto je nezbytné nože průběžně brousit či udržovat jejich ostrost. S použitím správné techniky a ocílek japonské výroby MAC bude tento úkol snadný. Ocílka je doporučována pro udržování ostří před, respektive po každém použití nože.

Doporučujeme brousit nože pouze na kvalitních vodních kamenech! Jak často? Záleží, jak často nože používáte. Profesionálním kuchařům, kteří nože používají téměř denně, doporučujeme je jednou měsíčně brousit na vodních kamenech a před každým použitím dobrušovat ostří na ocílce. Domácím kulinářům doporučujeme jednou za tři měsíce nože brousit na vodních kamenech a ostří dobrušovat ocílkou podle potřeby.

Nedoporučujeme používat k ostření nožů jednoduché ostřice. Tento způsob ostření je pouze výpomocný, pokud nemáte dostatek času nabrousit nůž na kvalitních brusných vodních kamenech.

Více o broušení nožů MAC ...