MAC Chef japonský šéfkuchařský nůž 215 mm

MAC Chef japonský šéfkuchařský nůž 215 mm
Doporučujeme

2 340,- Kč s DPH
1 934,- Kč bez DPH

Ks    
Dostupnost SKLADEM
Kód HB-85
Celková délka 330 mm
Hmotnost 141 g
Délka čepele 215 mm
Použití Vykosťovací nože, Univerzální nože, Porcovací nože, Nože na ryby, Nože na ovoce a zeleninu, Nože na maso
Jádro nože MAC ocel AUS8 s obsahem vanadu
Rukojeť Laminované tvrdé dřevo zpevněné 3 nýty
Vysoká tvrdost čepele 59 HRC
Dárková krabička Ano
Výrobce MAC Corporation Japan

Šefkuchařský nůž

Nůž MAC CHEF HB-85 pro šéfkuchaře a domácí kulináře s délkou čepele 215 mm je bezpochyby základním a všestranným nožem v každé kuchyni. Extrémně ostrý šéfkuchařský nůž se štíhlou dlouhou čepelí je určen pro krájení, sekání a kostkování téměř všech druhů potravin. Nejčastěji využijete tento nůž při krájení masa, ryb, zeleniny či sekání bylinek. Prostě vše, co potřebujete připravit k vaření.

 • tvrdost 58 Rockwella
 • oboustranně broušený
 • perfektně ostrý a odolný
 • rukojeť ze dřeva, zpevněna 3 nýty
 • mytí v myčce výrazně zkracuje životnost nožů
 • dárková krabička

Popis Chef série

Řada kuchyňských nožů MAC Chef je oblíbenou sérií nožů se standardním evropským designem a prvotřídní ostrostí. Čepele těchto nožů jsou vyrobené z oceli MAC-AUS8 s obsahem vanadu, který má pozitivní vliv na stejnoměrnost krystalické struktury. Přidán ve vhodných poměrech zvyšuje odolnost proti oděru. Japonská technologie výroby zaručuje nejvyšší kvalitu, a proto jsou tak nepřekonatelně ostré, ale zároveň také vysoce odolné.

Nože řady MAC Chef jsou ekonomickou variantou dostupnou pro každého. Nabízíme 15 různých modelů nožů, které jsou určené ke krájení mražených jídel, plátkování, porcování, vykosťování. Zkrátka ke zpracování všech potřebných surovin. MAC Chef sérií s oblibou používají kuchaři po celém světě, zároveň jsou ideální do každé domácnosti.

Aby vám nože Mac sloužily, co nejdéle dodržujte tato jednoduchá pravidla:

 1. Žádné kuchyňské nože vyrobené z vysoce kvalitní oceli s dlouhou životností by se neměly z důvodu vysoké teploty a silně působících čistících prostředků mýt v myčce.
 2. Po použití omyjte nůž jemnou mycí houbičkou a kuchyňským čisticím prostředkem, poté důkladně opláchněte. Nůž otřete jemným hadříkem dosucha. Po krájení citrusových plodů, cibule, rajčat a dalších surovin je opravdu důležité nůž důkladně omýt.
 3. Nevystavujte nůž dlouhodobému kontaktu s vodou nebo solí!
 4. Nože vyrobené z uhlíkové oceli nejsou nerezové a vyžadují větší péči při prvních použitích. Doporučujeme čepel nože po každém použití omýt, osušit a přetřít hadříkem namočeným v oleji. Zvýší se tak jeho odolnost proti korozi. Drobnou rez nebo patinu odstraníte broušením na kvalitních japonských vodních kamenech.
 5. Nože skladujte odděleně od ostatního kuchyňského příslušenství.
 6. Nepoužívejte nože ke krájení tvrdých surovin, jako jsou například zmražené potraviny nebo kosti. K tomu slouží speciální nože, které najdete v nabídce na našem eshopu.

Více o péči o kuchyňské nože MAC ...

Doporučujeme brousit nože pouze na kvalitních vodních kamenech! Jak často? Záleží, jak často nože používáte. Profesionálním kuchařům, kteří nože používají téměř denně, doporučujeme je jednou měsíčně brousit na vodních kamenech a před každým použitím dobrušovat ostří na ocílce. Domácím kulinářům doporučujeme jednou za tři měsíce nože brousit na vodních kamenech a ostří dobrušovat ocílkou podle potřeby.

Nedoporučujeme používat k ostření nožů jednoduché ostřice. Tento způsob ostření je pouze výpomocný, pokud nemáte dostatek času nabrousit nůž na kvalitních brusných vodních kamenech.

Více o broušení nožů MAC ...